ایمیل
تلفن
34 محصول
مرتب‌سازی:

KALE KILIT

کشور ترکیه در دو دهه اخیر پیشرفت های بسیاری را در زمینه های صنعتی و تکنولوژی شاهد بوده است. این پیشرفت ها که چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی گام هایی مثبت به حساب می آیند، باعث پیشرفت چرخه تولید نیز می شوند. یکی از بزرگترین تاثیرگذاران در زمینه های صنعتی و تولیدی ترکیه، شرکت کاله ترکیه (Kale) است .

کارخانه کاله کلید ترکیه

معرفی اجمالی بخش‌های تولید کارخانه

بخش اول که در واقع قلب تپنده این کارخانه است که در آن انواع قفل، کلید و سیلندر تولید می‌شود. در این بخش ماشین‌آلات و دستگاه‌های CNC مستقر است. روند تولید بدین صورت است که مواد اولیه در قالب‌های سفارشی ریخته شده و مدل‌های مختلف سیلندر تولید می‌شوند. در مرحله بعد دستگاهی وجود دارد که بسیار منحصربه‌فرد است و کار سوراخ‌کاری و ماشین‌کاری روی سطح مقطع سیلندرها را انجام می‌دهد. این دستگاه حساسیت و دقت بسیار بالایی دارد (با خطای یک در هزار) تا محصول نهایی از کیفیت لازم برخوردار باشد. درنهایت سیلندرهای کلیدی و سیلندرهای کشویی و سرویسی تولید می‌شوند. در ادامه واحدی قرار دارد که ساچمه‌های داخل سیلندر را تولید و جای‌گذاری می‌کنند. در بخش بعدی فرایند تکمیل‌کننده سیلندر قرار دارد که بخش‌های مختلفی را که در این خطوط تولید و آماده شده است مونتاژ کرده و سیلندر نهایی را به ما تحویل می‌دهد. در طراحی این سیلندرها شش متغیر امنیتی به‌کار رفته است به‌گونه‌ای که هر سیلندر تنها توسط یک کلید باز شود.

بخش بعدی، یکی از واحدهای مهم کاله کیلیت، یعنی بخش آزمایشگاه تایید کیفیت محصول است که تمامی محصولات را مطابق با آخرین استانداردها و موارد تعیین‌شده از قبیل تست دوام عملکرد، تست آبکاری، تست کارایی و… به‌صورت تمام‌اتوماتیک مورد آزمایش قرار داده و پس از تایید نهایی مجوز خروج محصول صادر می‌شود. به‌عنوان‌مثال قفل‌ها به‌وسیله بازوهای مکانیکی خودکار در مرحله اول 30 هزار و مرحله دوم 50 هزار بار باز و بسته شده تا مطمئن شوند که همه موارد ازلحاظ استانداردهای کاله در تولید محصول رعایت شده است. قفل و دستگیره‌های روی در نیز به همین صورت و به تعداد 100 هزار بار باز و بسته می‌شوند تا ازنظر استحکام و دوام عملکرد مورد ارزیابی قرار گیرند. در این بخش نزدیک به 700 نفر مشغول به کار هستند که تعداد 1700 مدل مختلف انواع قفل و کلید را تولید و روانه سراسر دنیا می‌کنند.

در بخش بعدی، آزمایشگاه مواد اولیه واقع است و افرادی به‌صورت مداوم این موارد را بررسی می‌کنند. قسمت تولید کلیدها در این بخش قرار دارد و تمامی کلیدهای مربوط به قفل‌ها در این قسمت تولید می‌شود. راندمان کاری این بخش تولید 12 هزار عدد کلید در یک شیفت کاری 7 و نیم‌ساعته است. ظرفیت تولید مغزی 90 هزار و سیلندر 45 هزار عدد است. همان‌طور که اشاره شد شش متغیر امنیتی در تولید هر سیلندر وجود دارد که باعث می‌شود هر سیلندر توسط یک کلید باز شود. این کار به‌وسیله دستگاهی انجام می‌شود که نحوه قرارگیری ساچمه‌ها و فنرها را بر اساس فرمول‌های خاص کدگذاری مشخص می‌کند. البته بخشی از این کار و نحوه کدگذاری به دلایل امنیتی قابل توضیح نیست و جزئیات آن برای کاله محفوظ است.

در بخش بعدی دستگاه‌های تولید اسپانیولت و قفل‌ درهای ضد سرقت قرار دارد. این دستگاه صفحات فلزی را که در اسپانیولت‌ها و قفل‌ درهای ضد سرقت به کار می‌رود، تولید می‌کند. در انبار این بخش مواد اولیه مربوط به صفحات فلزی نگهداری می‌شود. روزانه 36 تن مواد اولیه در بخش‌های مختلف کاله مصرف می‌شود که همه این مواد اولیه از این انبار به کارخانه تزریق می‌شود. تمامی این مواد اولیه ساخت و تولید ترکیه است.

گنجینه قالب‌های کاله نیز در این بخش قرار دارد. در این بخش تمامی قالب‌های مورد استفاده در بخش‌های مختلف کاله انبار و نگهداری می‌شود. در سمت چپ این بخش، دستگاه فوق پیشرفته برش لیزر وجود دارد. این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد و به دلیل قدرت فوق‌العاده زیادی که اشعه لیزر آن دارد یک‌بار نگاه کردن به آن باعث نابینایی مطلق فرد می‌شود به همین دلیل امکان بازدید از این بخش عملا وجود ندارد.

کاله در یکی دو سال گذشته  سیلندری  را به بازار عرضه کرد که توانایی آژیر کشیدن دارد. این محصول به‌گونه‌ای طراحی شده است که با وارد شدن اولین فشار اضافه و خارج از قاعده به قفل، به‌صورت خودکار شروع به بوق زدن می‌کند. این محصول به فنر، ساچمه و پین‌های بسیار دقیق و حساسی نیاز دارد که بتواند با کوچک‌ترین مورد مشکوک به سیستم الکتریکی قفل پیام داده تا آلارم دستگاه فعال شود. این قطعات حساس توسط همین دستگاه برش لیزری تولید می‌شوند.

در بخش بعدی مونتاژ قفل انجام می‌شود. در این بخش قطعات تولیدشده در بخش‌های مختلف کارخانه بر روی‌هم مونتاژ شده و محصول نهایی تهیه می‌شود.

در کنار این بخش، کارگاهی قرار دارد که در آن استادکاران قالب‌ها را تعمیر و بازبینی می‌کنند به دلیل این‌که قالب‌ها پس از مدتی استفاده، ایراداتی پیدا می‌کنند و باید مرتبا نوسازی شوند تا کیفیت نهایی محصول تغییر نکند. با توجه به توانمندی‌هایی که در صنعت فولاد ترکیه وجود دارد تمامی قالب‌ها با تکنولوژی و به دست متخصصان داخلی ترکیه ساخته شده است. روند کار هم به این صورت است که ابتدا پس از احساس نیاز و گزارشی که تیم فروش به کارخانه ارائه می‌دهد، بخش تحقیق و توسعه یک سیستم را طراحی می‌کند. سیستم طراحی‌شده به این بخش می‌آید تا قالب اولیه ایجاد شود و پس‌از انجام تست‌ها و رفع ایرادات، قالب ثانویه تولید و نهایی می‌شود تا آن قالب در خط تولید قرارگرفته و به تولید محصول نهایی منجر شود. گفتنی است، همه این مراحل و از صفر تا صد تولید محصول در داخل مجموعه کاله انجام می‌شود.

برند کاله کلید ترکیه نام آشنا و با کیفیت در بازار قفل و یراق ایران است .
تعداد زیادی از محصولات و سیلندر های کاله در فروشگاه قفل لند موجود است و با بهترین قیمت قابل عرضه است .

پشتیبانی